Adidas ClimaLite/ClimaCool

Dny, kdy se sportovalo v bavlněném triku, jsou již minulostí. I když je bavlna velice prodyšná, po nasání potu se stává těžkou a nepohodlnou. Navíc schne pomalu. A to sportovec nechce.

Všichni výrobci mají vlastní látku, kterou používají na výrobu oděvů s rychlým odvodem vlhkosti. Adidas používá ClimaCool a ClimaLite. V následujících řádcích si je v kratkosti charakterizujeme.

Adidas ClimaLite:

Logo Adidas ClimaLite

Látka s označením ClimaLite je navržena pro pohybové aktivity v teplém prostředí. Zrychlený odvod vlhkosti od těla směrem ven zajistí větší sucho a pohodlí. Inovativní dizajn využívá bavlnu na vnější části a na pocit chladivý polyester vevnitř. Tento lehký, syntetický materiál urychlí přesun potu k hydrofilní bavlně, a vytváří tak pocit sucha.

Adidas ClimaCool:

Logo Adidas ClimaCool

Adidas ClimaCool využívá tkáně ClimaLite, ale zároveň integruje do oděvu speciální ventilační zóny, a umožňuje tak lepší proudění (a zároveň odvod tepal a vlhka) vzduchu kolem kůže.

Sportovec ve skutečnosti dokáže lépe odvádět teplo s oděvem ClimaCool než nahý.

Provozovatel webu, Jozef Dzurenda, se sídlem Závodského 1923/4, 636 00 Brno, IČ: 04867416, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím